Koulu- ja esteratsastuskisat Pilvilaaksossa

Kouluratsastuskisat 8.11.04 ja Esteratsastuskisat 9.11.04



Pilvilaakso järjestää Kouluratsastusjaoksen alaiset kouluratsastuskisat. Kisoja sponsoroi VNFY. Tervetuloa mukaan!
 
Tulokset arvottiin puolueettomasti. Lähtömaksu oli 12v€. Palkinnot: kaikille sijoittuneille ruusukkeet ja kukkakimput, jokaisen luokan kolmelle parhaalle tai voittajalle lisäksi tavarapalkinto. Sekä tietysti ranking-pisteitä, mainetta ja kunniaa!

Luokat:
1. KN Ponyspecial (he C-B tasoinen), avoin poneille ja aloitteleville (täynnä!)
2. Prix de VNFY (he B-A tasoinen), avoin vain new forest -poneille
3. Kenttä 6 (he A tasoinen), avoin kaikille
4. Vaativa A:1, avoin kaikille

Tulokset



Tervetuloa mukaan
Pilvilaakson järjestämiin esteratsastuskisoihin, Esteratsastusjaoksen alaisena. Kisoja sponsoroi VNFY.

Tulokset arvottiin puolueettomasti. Lähtömaksu oli 12v€. Palkinnot: kaikille sijoittuneille ruusukkeet ja kukkakimput, jokaisen luokan kolmelle parhaalle tai voittajalle lisäksi tavarapalkinto. Sekä tietysti ranking-pisteitä, mainetta ja kunniaa!

Luokat:
1. Pikkuluokka (esteet 60 cm ja alle), avoin poneille ja aloitteleville (täynnä!)
2. 80 cm, avoin vain new forest -poneille
3. 90 cm, avoin kaikille (täynnä!)
4. 110 cm, avoin kaikille (täynnä!)

Tulokset


kuvat © Jenny K.


Tulokset KRJ:n alaisista koulukisoista 8.11.04

1. KN Ponyspecial (he C-B tasoinen), 25/25, TULOKSET
1. Laura J. (dew, KL-524) - KMS Cecilie
2. Minna (HeRi) - Chocolade Piscuit
3. Rixu (FRE, KL-817) - Caesar
4. Ella L. (KeKaRa, KL-314) - Suzy's Big Tofu
5. Cher (OFR) - Grandila frá Welby
6. Katja (HuRi, kl-535) - RD Emilie
7. nemo (HCT) - Caramion Extralude
8. Maija L. (HuRi, KL-315) - PG Faint
9. aino (GoHo, KL-079) - Toffa Sant
10. Maija L. (HuRi, KL-315) - Tuuliviirin Krisse
11. aino (GoHo, KL-079) - Tähden Teho-tyttö
12. nemo (HCT) - BT Parton
13. Lucas (LuRi) - Honeymoon H
14. Cher (OFR) - Grümelus frá Funter´s
15. Sitruuna-täti (NRS, KL-241) - VNL Pingviinitanssi
16. Riikka H. (HeRi, KL-724) - Hunajan Merkurius
17. Laura J. (dew, KL-524) - Wadelman Hertta
18. daffy. (ToRa) - STM Mix This
19. Riikka H. (HeRi, KL-724) - Lavinian Kaakaovohveli
20. Fonder (KL-482) - Rosette's Twice In A Life
21. Minna (HeRi) - P.O Candy Floss
22. daffy. (ToRa) - KHAN Aamutossu
23. Katja (HuRi, kl-535) - A.N. Luna
24. Ella L. (KeKaRa, KL-314) - CremeCaramell's Classic Mombasa
25. Rixu (FRE, KL-817) - Waterfall's Finalmente

2. Prix de VNFY (he B-A tasoinen), avoin vain new forest -poneille, 6/25, TULOKSET
1. Katja (HuRi, kl-535) - KTN Dream's Eternal Wednesday
2. Fonder (KL-482) - Puroharjun Iina
3. nemo (HCT) - Keinukallion Crownless
4. nemo (HCT) - Byron Gail
5. Katja (HuRi, kl-535) - Laakson Dream Diva
6. Fonder (KL-482) - Cappucinon Joulunenkeli

3. Kenttä 6 (he A tasoinen), 22/25, TULOKSET
1. nemo (HCT) - Waterfall´s Lady V
2. Laura J. (dew, KL-524) - Zanikia
3. Laura J. (dew, KL-524) - Kuujärven Lumottu Prinsessa
4. Rixu (FRE, KL-817) - RHS's Bellicose
5. Jenni K. (OrRa, KL-596) - KTN Zinadonna
6. FirLair3 (KirppuRa) - Choza Del Casa
7. Mia V. (HuRi, KL-456) - Keijukaaren Haba Haba Tsup Tsup
8. Fonder (KL-482) - Acrun II
9. Vanilia (TRH) - Acknowledge Barock
10. Fonder (KL-482) - AF Baldric
11. Katja (HuRi, kl-535) - Elada
12. aino (GoHo, KL-079) - Vaahteramäen Calif
13. Riikka H. (HeRi, KL-724) - Dream Catcher
14. Ella L. (KeKaRa, KL-314) - Nobody Ion
15. FirLair3 (KirppuRa) - Choza Del Canya
16. Riikka H. (HeRi, KL-724) - Spotlight
17. Mia V. (HuRi, KL-456) - Pähkinärinteen Pyörretuuli
18. Katja (HuRi, kl-535) - Sikuriinan Kanelipulla
19. Ella L. (KeKaRa, KL-314) - Amurra's Hot Beaty ox
20. aino (GoHo, KL-079) - Vaahteramäen Ilopilleri
21. nemo (HCT) - Waterfall´s Grapevine
22. Rixu (FRE, KL-817) - PR Tyhmyri

4. Vaativa A:1, avoin kaikille, 23/25, TULOKSET
1. Mia V. (HuRi, KL-456) - Keijukaaren Hattupäinen Herra
2. aino (GoHo, KL-079) - Mattfer
3. Mia V. (HuRi, KL-456) - Smashed V
4. ulpukka (HCT) - Halla's Noble Prise ox
5. Riikka H. (HeRi, KL-724) - Triplemint
6. nemo (HCT) - Black Panther W
7. aino (GoHo, KL-079) - Kullan Tupsu-korva
8. sugar j. (PHR, KL-009) - Amethyst
9. Riikka H. (HeRi, KL-724) - Flaby's Count Winds
10. sugar j. (PHR, Kl-009) - Wild G-Melon
11. Kasper (SRS) - AT Anaza Blue ox
12. Kasper (SRS) - HB Hewdalyn
13. niinu (NiiRa) - Coffee
14. Rixu (FRE, KL-817) - NKT Smocket
15. kuiskaaja (Elukat) - Deboguu
16. Coconutest (KirppuRa, KL-398) - Sadelaakson Pims Keksi
17. Laura J. (dew, KL-524) - Dara's Dascott
18. kuiskaaja (Elukat) - Kaukaisen Lännen Jasmin
19. nemo (HCT) - SK Snowberry Jack
20. FirLair3 (KirppuRa) - Choza Del Capricorn
21. Jebar (NRS, KL-697) - KMK Showy Springster
22. Rixu (FRE, KL-817) - Jassun Rommi-Cola
23. Jenni K. (OrRa, KL-596) - JK's Felicity of Cee



Tulokset ERJ:n alaisista estekisoista 9.11.04

Lk 1. Pikkuluokka (esteet 60 cm ja alle), 25/25, TULOKSET
1. daffy. (ToRa) - NEN Queen
2. Fonder (KL-482) - Rosette's Twice In A Life
3. Katja (HuRi, kl-535) - L.G. Amor Boy
4. Niina (NK-riders, KL-010 - Liinun Lapponia
5. Eeva (IR, KL-077) - BT Manhattan
6. Laura J. (dew, KL-524) - KMS Cecilie
7. Rixu (FRE, KL-817) - FRE's Cenda
8. Minna (HeRi) - Chocolade Piscuit
9. Cher (OFR) - Merietta
10. Minna (HeRi) - P.O Candy Floss
11. Niina (NK-riders, KL-010 - Eiryn Ashley
12. Cora (JAC)-Kielokummun Pyörre
13. Eeva (IR, KL-077) - KMS Eetvartti
14. Maija L. (HuRi, KL-315) - Newlyn's Aisha
15. Katja (HuRi, kl-535) - RD Emilie
16. Sanna L (FuRa, KL-198) - Rautakidan Gardíl Gaur
17. Rixu (FRE, KL-817) - Caesar
18. daffy. (ToRa) - Oenanthen Marmorikuula
19. nemo (HCT) - Caramion Extralude
20. Meff (TRH, KL-032) - MES Sailor
21. Laura J. (dew, KL-524) - Wadelman Hertta
22. nemo (HCT) - BT Parton
23. Sanna L (FuRa, KL-198) - Khand's Corafolamelim
24. Meff (TRH, KL-032) - NN Charloch
25. Sitruuna-täti (NRS, KL-241) - VNL Pingviinitanssi

Lk 2. 80 cm, avoin vain new forest -poneille, 10/25, TULOKSET
1. Ella L. (KeKaRa, KL-314) - Suzy's Sparrow Boy
2. Niisku. (PRA) - L.P. Moon Dancer
3. Katja (HuRi, kl-535) - KTN Dream's Eternal Wednesday
4. Katja (HuRi, kl-535) - Dream Dagger
5. nemo (HCT) - Keinukallion Crownless
6. nemo (HCT) - Byron Gail
7. Muumi (HeTaRa) - Vitren Viksu
8. Fonder (KL-482) - Puroharjun Iina
9. Ella L. (KeKaRa, KL-314) - Irabell II
10. Fonder (KL-482) - Cappucinon Joulunenkeli

Lk 3. 90 cm, avoin kaikille, 25/25, TULOKSET
1. Fonder (KL-482) - AF Baldric
2. Laura J. (dew, KL-524) - VM Jääräpää
3. nemo (HCT) - Byron Gail
4. niinu (NiiRa) - White Dracon ox
5. Moira MacKenna (AgRe) - CA's Gaseosa
6. nemo (HCT) - Keinukallion Crownless
7. Katja (HuRi, kl-535) - Dart's Dora
8. Refen (HeRi) - Kukutux de Yehl
9. Laura J. (dew, KL-524) - Zanikia
10. ulpukka (HCT) - Halla's Noble Prise ox
11. Anni (EquRat) - Lillian Benita
12. Niina (NK-riders, KL-010 - Liinun Dewi
13. Ella L. (KeKaRa, KL-314) - Maximillian Ion
14. Ella L. (KeKaRa, KL-314) - Amigo Gold
15. Cora (JAC)-HPA's Verdenneriss
16. Cora (JAC)- Amon
17. Niina (NK-riders, KL-010 - Cefn Snowdonia
18. Katja (HuRi, kl-535) - Snow
19. Refen (HeRi) - Tandem
20. Sanna L (FuRa, KL-198) - Khand's Medeia
21. Eeva (IR, KL-077) - KMK Románoff
22. Fonder (KL-482) - Acrun II
23. Eeva (IR, KL-077) - SLF Usvan Peiteuni
24. FirLair3 (KirppuRa) - Choza Del Canya
25. niinu (NiiRa) - Hopean Säväys

Lk 4. 110 cm, avoin kaikille, 25/25, TULOKSET
1. Cora (JAC)-Candar ox
2. Eeva (IR, KL-077) - STN Ballerina
3. Jebar (NRS, KL-697) - KMK Showy Springster
4. Sanna L (FuRa, KL-198) - Khand's Emerwen Aranel
5. Katja (HuRi, kl-535) - Laakson Dream Diva
6. Refen (HeRi) - Kukutux de Yehl
7. Minkki (WbR, KL-725) - Crystal Boy xx
8. Sanna L (FuRa, KL-198) - Khand's Epessë
9. Eeva (IR, KL-077) - Chaidast Adel
10. niinu (NiiRa) - EV's Second Nobel
11. FirLair3 (KirppuRa) - Choza Del Caprocorn
12. Niina (NK-riders, KL-010 - Mango MG
13. Rune (HuRi, KL-523) - Aamuruskon Matleena
14. Niina (NK-riders, KL-010 - Metsätähden Kuiskaus
15. Laura J. (dew, KL-524) - Dara's Dascott
16. Refen (HeRi) - Tandem
17. nemo (HCT) - CT Kummitus-Sielu
18. Lostprophet (LuRi) - Renegades
19. Jebar (NRS, KL-697) - Kastehelmen Kaunokki
21. nemo (HCT) - PLA Ilonpilaaja
20. Ella L. (KeKaRa, KL-314) - Mirror Ion
22. Lucas (LuRi) - Loosing Lucas
23. Cora (JAC)- HPA's Bella Pepper
24. niinu (NiiRa) - Best
25. Ella L. (KeKaRa, KL-314) - Melin Kipinöitä Hohteessa