Tulokset arvottiin arvontakoneella, Spiconin lisäillessä ratsukoita koneen antamassa järjestyksessä, täysin puolueettomasti. Ranking-pisteitä saaneet ratsukot on tummennettu, //-merkin jälkeen pistemäärä.

Helppo C
1. Katri (HuRi, KL-214) – Royal Cappucino // 3p
2. Jenny V. (FR) – Keeping // 2p
3. hooriya (OriRa, KL-159) - Ceridwyn Craddock // 1p

4. Sitruuna (E.C.T.R) - KTS-Anttony ox
5. Laku (FNR, KL-336) - Lútur frá Náttrún
6. Jenny V. (FR) - Blendy' s Bonder
7. Madeleine Castren (ElcRa,KL-064) - Gin Zoya
8. Sanna (KHR) - Sårbar Kramdjur
9. Tanja (FNR, KL-357) - Enlach Almighty
10. hooriya (OriRa, KL-159) - Frondo's Melinda
11. Jenny V. (FR) - Sinipihan Stainless
12. Tanja (FNR, KL-357) - Todd Nin
13. Spicon (FNR, KL-681) - Silver Splinter
14. hooriya (OriRa, KL-159) - Kanelipellon Arielle
15. Sitruuna (E.C.T.R) - Kaviopolun Witino
16. Sitruuna (E.C.T.R) - Espadron
17. Tanja (FNR, KL-357) - Powhan
18. Emmi L. (FNR) - Honeydew's Barney
19. Laku (FNR, KL-336) - Neblina's Amore Dür
20. Laku (FNR, KL-336) - Fareed Fawzi ox

Helppo A
1. Maicha (FNR, KL-673) - Ceridwyn Blancheflor // 3p
2. Maicha (FNR, KL-673) - Famous Coctail // 2p
3. Laku (FNR, KL-336) - Tähtitaivaan Syysmyrsky // 1p

4. hooriya (OriRa, KL-159) - Cyfarthafa Rochelle
5. Jenny V. (FR) - Sinipihan Stainless
6. Karo (HuRi, KL-682) - Hiisin-Halina
7. Niina (NK-riders, KL-010) - HP´s Faraway Falsehood ox
8. hooriya (OriRa, KL-159) - Ceridwyn Gweledydd
9. Jenny V. (FR) - Keeping
10. Karo (HuRi, KL-682) - Einin Unelman Poika
11. Maicha (FNR, KL-673) - Afrade´s Reafgal
12. Tanja (FNR, KL-357) - Powhan
13. Tanja (FNR, KL-357) - Purppuran Sisutar
14. Maiju H. (FNR) - Xitaclan Sprit
15. Karo (HuRi, KL-682) - OG Griselda xx
16. hooriya (OriRa, KL-159) - Ceridwyn Meiriona
17. Niina (NK-riders, KL-010) - Rhoscfflach Eithyn Carie
18. Maiju H. (FNR) - Josefine's Apricot
19. Madeleine Castren (ElcRa,KL-064) - Viroske ox
20. Tanja (FNR, KL-357) - ERK Kimalainen

Vaativa B
1. hooriya (OriRa, KL-159) - Ceridwyn Llwyd Ddu // 3p
2. hooriya (OriRa, KL-159) - Orion´s Eperon // 2p
3. Sanna (KHR) - Unelmien Vellihousu // 1p

4. Madeleine Castren (ElcRa,KL-064) - El's Droppen Pilgrim ox
5. Tanja (FNR, KL-357) - FNS Piiperoinen
6. Tanja (FNR, KL-357) - FNS Huijaus
7. hooriya (OriRa, KL-159) - Ceridwyn Ysgawyn
8. Niina (NK-riders, KL-010) - Kuujärven Lennähdys
9. Emmi L. (FNR) - CW Pretty Vacant
10. Emmi L. (FNR) - Bohemian Rhapsody LS
11. Pikku Fisu (FNR, KL-649) - SW's Domino
12. Emmi L. (FNR) - Barneytte Lord F
13. Jenny V. (FR) - Treasure
14. Sitruuna (E.C.T.R) - Pihlakummun Esikoinen
15. Katri (HuRi, KL-214) - Royal Cappucino
16. Maicha (FNR, KL-673) - Horse Cape´s Wild Moon xx
17. Tanja (FNR, KL-357) - FNS Eepos
18. Jenny V. (FR) - Slender
19. Sanna (KHR) - Midnight's Chocolite Eye
20. Jenny V. (FR) - Kuujärven Vallaton

Vaativa A
1. Silent (dew) - Civilian Torquec // 3p
2. Emmi L. (FNR) - Waterfall`s Lordette // 2p
3. Jenny V. (FR) - Dollar' s Wild Rocy // 1p

4. Jenny V. (FR) - Crudele
5. Tanja (FNR, KL-357) - FNS Eepos
6. Sanna (KHR) - Tears Dont Lie ox
7. Ina (FNR, KL-343) - Rautakoura`s Livin On A Prayer
8. Riimi (FNR) - TK Good Looking
9. Päivie (FNR, KL-211) - The Diana
10. Ina (FNR, KL-343) - Afrade`s Velvet Goldmine
11. Sanna (KHR) - Vergnado's Pictum
12. Tanja (FNR, KL-357) - Stefan Tajs
13. Ginga (FNR) - CS Dominique's Nightmare ox
14. Omppu (FroRa, KL-171) - Sunrise`s Milla Growling
15. Tanja (FNR, KL-357) - FNS Matthew
16. hooriya (OriRa, KL-159) - Mesimarjan Valssi
17. Jenny V. (FR) - CW Âeryn King
18. Riimi (FNR) - Danchello
19. hooriya (OriRa, KL-159) - Liekin Apila
20. Ina (FNR, KL-343) - AR`s C.C.C.P

Vaikea B
1. Ellen (HiRa, KL-397) - ATR Levoton // 3p
2. Silent (dew) - Northland Ruler xx // 2p
3. Ina (FNR, KL-343) - Rautakoura`s Loosing My Religion // 1p

4. ^eepu^ (FNR, KL-615) - MMS Maineikas
5. Eva (QRa) - HT Niagara
6. Karita (HiRa, KL-400) - Come On Angel
7. Ina (FNR, KL-343) - Dawn`s Black Velvet
8. Feta-juusto (FNR - KL-615) - Fetan Ihmeellinen Saapas
9. Minttu - MP's Soshla La La
10. Ina (FNR, KL-343) - Dhenal
11. Tanja (FNR, KL-357) - Stefan Tajs
12. Silent (dew) - Angel's Supersonicality xx
13. Eva (QRa) - Campari W
14. Tanja (FNR, KL-357) - FNS Matthew

Grand Prix
1. Ina (FNR, KL-343) – Dhenal // 2p
2. Ina (FNR, KL-343) - Rautakoura`s Loosing My Religion // 1p

3. Eva (QRa) - Tulimäen Charming Fortune
4. Jenny V. (FR) - Crudele
5. Jenny V. (FR) - Dollar' s Wild Rocy
6. Jenny V. (FR) - CW Âeryn King
7. mansuli (maSt) - mansulin Missing Notable
8. hooriya (OriRa, KL-159) - El Jahrousse
9. Silent (dew) - Lovesound Gemn
10. Ina (FNR, KL-343) - Dawn`s Black Velvet
11. Eva (QRa) - Utah W