Untitled Cresendo - russeja rakkaudella
etusivu ponit kasvatus kilpailut tallista linkkejä yhteys muuta
ERJ 11.03.2007


Cresendossa järjestetään jälleen Kilpailut. Tällä kertaa ratsukot starttaavat ERJ:n alaisen esteratsastuksen merkeissä.

*Viimeinen osallistumispäivä on 7.03.2007
*Kisat ovat 11.03.2007
*Kisat järjestetään Cresendon omalla kentällä ja lämmittely tapahtuu suurehkossa hiekkatarhassa.
*tulokset arvotaan puolueettomasti estekoneella
*Tuomarina ja vastuuhenkilönä toimii Suvi.T

*Joka luokkaan mahtuu rajattomasti ratsukoita
*Jokaisessa luokassa on 12 estettä
*Luokka 3 on avoinna vain Gotlanninrusseille
*Luokat 1 & 2 vain poneille
*Neljä numeroinen Kisalupa/lisenssi on pakollinen
*Hevosen VH- numerossa tulee olla 5 numero
*Yksi ratsastaja saa ratsastaa Neljä(4) kertaa yhdessä luokassa
*Yksi hevonen saa kisata vain kaksi (2) koko kisoissa, mutta vain kerran (1) yhdessä luokassa

*en vastaa "mukana?" kyselyihin, enkä ilmoita, jos et päässyt mukaan
ilmoittautumiset osoitteeseen cresendo06@netti.fi
otsikoksi "ERJ006"
ilmoittautumiset tarkalleen tässä muodossa (väärin olevat armotta roskakoriin):
luokka [rivinvaihto] ratsastaja (VRL/KL-0000, SeUrA) - hevonen VH-0000<*br> (tähdet tietenkin pois!!)[VH-000/rekisterinumero ei ole pakollinen]

Väärässä muodossa laitetut osallistumiset hylätään.

Luokat
1. | 30-40cm | avoin alle 115cm poneille | Tulokset - osallistujia 30
2. | 40-50cm | Avoin poneille | Tulokset - osallistujia 61
3. | 50-60cm | avoin gotlannin russeille | Tulokset - osallistujia 10
4. | 60-70cm | avoin kaikille | Tulokset osallistujia 88
5. | 70-80cm | avoin kaikille | Tulokset - osallistujia 107
6. | 90-100cm | avoin kaikille | Tulokset - osallistujia 114
7. | 110-120cm | avoin kaikille | Tulokset - osallistujia 83


Tulokset tulevat päälle ajallaan!

Tulokset

Luokka 1.30-40cm | avoin alle 115cm poneille Tulokset - osallistujia 30
1. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Volontén Pinkaisu VH-19505 0vp.
2. weelow (VRL-0563, KER) - Kendra v. Raad 0vp.
3. Winnie (VRL-4333, KHR) - Cornflower's Sketchy VH-19943 0vp.
4. Kya (VRL-0742, KR) - Dümfara Senat 0vp.
5. Jessi (VRL-0120, CeRi) - FSH Akasha VH-19509 0vp.
6. Leandra (VRL-1057, NER) - Cecam Monday Modelize 1vp.
7. Chess (VRL-3528, NER) - Sipulipussin Vilkutin VH-21278 1vp.
8. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Rhagfyr Evelyne VH-19812 2vp.
9. Emeanor (VRL-2291 EVR) - Sopukan Taikakaapu 2vp.
10. ylow. (VRL-2548, EVR) - Vislauksen Serkkupoika 2vp.
11. ylow. (VRL-2548, EVR) - Piipertäjän Mokkapala SK 2vp.
12. anis (VRL-1352, FSRa) - Sjoerd v.d. Gravewaard VH-19541 3vp.
13. anis (VRL-1352, FSRa) - Marshall's Adfiana VH-19548 3vp.
14. weelow (VRL-0563, KER) - Kill Your God '66 4vp.
15. Tihriini (VRL-1516, RR) - Vaapukan Huit 4vp.
16. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Branssons Despecup 4vp.
17. Kya (VRL-0742, KR) - Solis v. Raad 4vp.
18. Ellu (VRL-2981, AJC) - Tobias SWE 5vp.
19. weelow (VRL-0563, KER) - Edenelle Ashley 5vp.
20. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Korall SWE VH-16704 6vp.
21. sirokko. (VRL-4563, dew) - Okariinan Sporttinen Pimu 6vp.
22. weelow (VRL-0563, KER) - Tequila K 6vp.
Jessi (VRL-0120, CeRi) - Destiny's Chariot VH-19493 7vp. hylätty
Leandra (VRL-1057, NER) - Shakira Skammar 8vp. hylätty
Ada (VRL-3880, ROWDY) - Ruissalon Naisopettaja 9vp. hylätty
Leandra (VRL-1057, NER) - Edenelle Toshie 10vp. hylätty
Kya (VRL-0742, KR) - Kenai v. Raad 10vp. hylätty
Leandra (VRL-1057, NER) - Cecam Road Trippin' 11vp. hylätty
Emeanor (VRL-2291 EVR) - Bumble-B's Shokora 11vp. hylätty
ylow. (VRL-2548, EVR) - Dinian Black Lotus VH-3507 12vp. hylätty

Luokka 2.40-50cm | avoin poneille Tulokset - osallistujia 61
1. Kya (VRL-0742, KR) - Dümfara Senat 0vp.
2. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Pohjoisen Mörökölli 0vp.
3. Ellu (VRL-2981, AJC) - Tobias SWE 0vp.
4. Suvi (VRL-1248, RR) - HD´s Devil of the Evil VH-14450 0vp.
5. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Rentukan Jeremy VH-19690 0vp.
6. Chantelle (VRL-0072, NER) - Nefertari's Buchepalos VH-15132 0vp.
7. Emeanor (VRL-2291 EVR) - Rhyawdd 0vp.
8. Kya (VRL-0742, KR) - Kenai v. Raad 0vp.
9. Leandra (VRL-1057, NER) - Selene 0vp.
10. Chess (VRL-3528, NER) - Sipulipussin Vilkutin VH-21278 0vp.
11. anis (VRL-1352, FSRa) - Abbah Legend MA VH-19498 0vp.
12. anis (VRL-1352, FSRa) - Sandet Diamant SW VH-04235 0vp.
13. anis (VRL-1352, FSRa) - Sjoerd v.d. Gravewaard VH-19541 0vp.
14. ~Horse-Angel~ (VRL-4468, VDSR) - Y.M Enchanté 0vp.
15. Leandra (VRL-1057, NER) - Shakira Skammar 1vp.
16. weelow (VRL-0563, KER) - Kendra v. Raad 1vp.
17. Heini H. (VRL-0595, SR) - Riverton Blues 1vp.
18. Sutsu (VRL-1282, RR) - Rochavera 2vp.
19. Kisshu (VRL-2283, KiR) - JW's Shine Star VH-13537 2vp.
20. Nora (VRL-2066, EVR) - VT Tentative VH-05582 3vp.
21. Rosi (VRL-2387, YTL) - Sopukan Mustamaalaaja 3vp.
22. Jessi (VRL-0120, CeRi) - VT Sisley VH-19497 3vp.
23. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Ruissalon Naisopettaja 3vp.
24. Sorel (VRL-0884, DEW) - Ornamental Palace GER 4vp.
25. Sorel (VRL-0884, DEW) - Cranberry's Amaryl 4vp.
26. Emeanor (VRL-2291 EVR) - d'Thandra 4vp.
27. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Bahiti BEY VH-18839 4vp.
28. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Volonté's Hacksaw VH-19409 5vp.
29. Tihriini (VRL-1516, RR) - Vaapukan Huit 5vp.
30. ylow. (VRL-2548, EVR) - Vislauksen Serkkupoika 5vp.
31. Jessi (VRL-0120, CeRi) - J.T Kastanja VH-19408 6vp.
32. Chantelle (VRL-0072, NER) - Nefertari's Sereena VH-16215 6vp.
33. Winnie (VRL-4333, KHR) - Cornflower's Sketchy VH-19943 6vp.
34. Leandra (VRL-1057, NER) - Cecam Monday Modelize 6vp.
35. weelow (VRL-0563, KER) - Edenelle Ashley 7vp.
36. Sorel (VRL-0884, DEW) - Gordon Illusination 7vp.
37. Emeanor (VRL-2291 EVR) - Bumble-B's Shokora 8vp.
38. Suvi (VRL-1248, RR) - Cresendo´s Crow 9vp.
39. sirokko. (VRL-4563, dew) - Okariinan Sporttinen Pimu 9vp.
anis (VRL-1352, FSRa) - Marshall's Adfiana VH-19548 9vp. hylätty
Fubbe (VRL-2300, KER) - Riihimäen Helmiina VH-18359 9vp. hylätty
Ada (VRL-3880, ROWDY) - Frisky's Tropical VH-19888 9vp. hylätty
Rosi (VRL-2387, YTL) - Greadit´s Smile of Chocolate 9vp. hylätty
Kya (VRL-0742, KR) - Solis v. Raad 9vp. hylätty
ylow. (VRL-2548, EVR) - Dinian Black Lotus VH-3507 10vp. hylätty
Nora (VRL-2066, EVR) - Kissankulman Oodi 10vp. hylätty
Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Korall SWE VH-16704 10vp. hylätty
Suvi (VRL-1248, RR) - Feroce Aleina VH-16447 10vp. hylätty
Nora (VRL-2066, EVR) - Vaapukan Temosa VH-20463 10vp. hylätty
weelow (VRL-0563, KER) - Kill Your God '66 10vp. hylätty
weelow (VRL-0563, KER) - Tequila K 10vp. hylätty
Chantelle (VRL-0072, NER) - Nefertarin Gloria VH-05700 10vp. hylätty
Fubbe (VRL-2300, KER) - Kaisan Aleksandro VH-20073 12vp. hylätty
Kisshu (VRL-2283, KiR) - PL Gold Heart VH-17276 12vp. hylätty
Leandra (VRL-1057, NER) - Cecam Road Trippin' 13vp. hylätty
Emeanor (VRL-2291 EVR) - Sopukan Taikakaapu 13vp. hylätty
Jessi (VRL-0120, CeRi) - Volonté's Nokrist VH-19588 13vp. hylätty
Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Rentukan Natalie VH-19712 14vp. hylätty
Kisshu (VRL-2283, KiR) - First Catwalk ox 14vp. hylätty
ylow. (VRL-2548, EVR) - Piipertäjän Mokkapala SK 15vp. hylätty
Suvi (VRL-1248, RR) - Dalimo EK VH-20034 15vp. hylätty

Luokka 3.50-60cm | avoin gotlanninrusseille Tulokset - osallistujia 10
1. Suvi (VRL-1248, RR) - HD´s Devil of the Evil VH-14450 0vp.
2. Katja (VRL-1815, EVR) - Stormskärs Lyckyclover VH-06796 0vp.
3. Katja (VRL-1815, EVR) - Gätliks Minate VH-14810 0vp.
4. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Shaade SKP VH-07156 0vp.
5. Suvi (VRL-1248, RR) - Dalimo EK VH-20034 0vp.
6. Fubbe (VRL-2300, KER) - Kaisan Aleksandro VH-20073 4vp.
7. Suvi (VRL-1248, RR) - Ekollon´s Manhattan VH-14447 4vp.
8. Suvi (VRL-1248, RR) - Tofsvipa SWE VH-14449 6vp.
9. Chess (VRL-3528, NER) - Huvi´s Destruction Sjafnar 7vp.
10. Krispa (VRL-0073, dew) - Lille Myy STE VH-19095 9vp.

Luokka 4.60-70cm | avoin kaikille Tulokset - osallistujia 87
1. anis (VRL-1352, FSRa) - SW Noble Accent VH-19254 0vp.
2. Diiva (VRL-2234, WWR) - Lumivuon Wilwarin VH-03504 0vp.
3. Kisshu (VRL-2283, KiR) - First Catwalk ox 0vp.
4. Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Mithril FL VH-18622 0vp.
5. Jessi (VRL-0120, CeRi) - QP Gemini VH-19628 0vp.
6. Chantelle (VRL-0072, NER) - Nerian Isleen VH-07974 0vp.
7. Suvi (VRL-1248, RR) - Ekollon´s Manhattan VH-14447 0vp.
8. Nora (VRL-2066, EVR) - Vaapukan Temosa VH-20463 0vp.
9. Susa (VRL-3852, dew) - Lucius B VH-07945 0vp.
10. Heini H. (VRL-0595, SR) - MTH Karusella VH-05431 0vp.
11. Marru (VRL-3282, FSRa) - Ageless TU VH-21104 0vp.
12. Marru (VRL-3282, FSRa) - JF Brunella VH-18376 0vp.
13. Heini H. (VRL-0595, SR) - Humun Aida VH-09203 0vp.
14. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Flying Shadow 0vp.
15. cirith (VRL-0212, FCR) - Rhoscfflach Morgan VH-17153 1vp.
16. Diiva (VRL-2234, WWR) - Heijastuksen Lumiko VH-11221 1vp.
17. Kya (VRL-0742, KR) - Raadelman Isoviha 1vp.
18. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Lentojätkä Wou VH-18022 1vp.
19. Chantelle (VRL-0072, NER) - Adja's Nesta VH-04159 1vp.
20. Jenny (VRL-4543, KoPir) - Perous GS 2vp.
21. anis (VRL-1352, FSRa) - Sadah Mayia VH-02402 2vp.
22. niksu (VRL-2158, KER) - Africa MHW 2vp.
23. anis (VRL-1352, FSRa) - Enedewen GW VH-19253 3vp.
24. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Gwilye A VH-19193 3vp.
25. weelow (VRL-0563, KER) - Fresia Naw 3vp.
26. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Nazareth 3vp.
27. Emeanor (VRL-2291 EVR) - Gwyneira 3vp.
28. Kisshu (VRL-2283, KiR) - JW's Shine Star VH-13537 3vp.
29. cirith (VRL-0212, FCR) - Larissa COS VH-17178 4vp.
30. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Vanamon Hempeä 4vp.
31. Diiva (VRL-2234, WWR) - Whiten Aeron VH-17575 4vp.
32. Natalie V. (VRL-0062, NER) - CHp`s Nosce Te Ipsum VH-00070 4vp.
33. Nora (VRL-2066, EVR) - Kissankulman Oodi 4vp.
34. Sorel (VRL-0884, DEW) - Gordon Illusination 4vp.
35. Sorel (VRL-0884, DEW) - Cranberry's Amaryl 4vp.
36. Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Despair-Ridden Heart VH-19469 4vp.
37. weelow (VRL-0563, KER) - Ramses Dei 4vp.
38. goth. (VRL-1385, CSR) - Nar Rin Evig 4vp.
39. niksu (VRL-2158, KER) - Diamond HAK 4vp.
40. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Nattvindens Robin SWE VH-18644 5vp.
41. Del (VRL-2233, KHR) - Rodeo Drive 54 VH-17327 5vp.
42. Kya (VRL-0742, KR) - Raadelman Tyttiina 5vp.
43. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Rentukan Jeremy VH-19690 5vp.
44. Del (VRL-2233, KHR) - Curioso COS VH-17260 5vp.
45. goth. (VRL-1385, CSR) - Glitter af Orville 5vp.
46. anis (VRL-1352, FSRa) - Aswan El Hilal MA VH-15091 5vp.
47. Del (VRL-2233, KHR) - Constantin Frog 5vp.
48. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Bahiti BEY VH-18839 5vp.
49. Chantelle (VRL-0072, NER) - Nefertari's Fisherman VH-04162 5vp.
50. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Rodney Never VH-19174 6vp.
51. Chess (VRL-3528, NER) - Smack That GA VH-21221 6vp.
52. naapo (VRL-2505, DGR) - Scandello Antonio nap VH 6vp.
53. Sorel (VRL-0884, DEW) - Ornamental Palace GER 6vp.
54. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Broderick VH-19411 6vp.
55. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Heather GER VH-20113 6vp.
56. weelow (VRL-0563, KER) - Prudence Naw 6vp.
57. weelow (VRL-0563, KER) - Rashawn Raven 6vp.
58. Rosi (VRL-2387, YTL) - Moons Dancing Queen VH-20382 7vp.
59. yemil (VRL-2162, SR) - Rosmariini VH-17511 7vp.
60. Emeanor (VRL-2291 EVR) - Hazel Music 7vp.
61. Kisshu (VRL-2283, KiR) - PL Gold Heart VH-17276 7vp.
62. Fubbe (VRL-2300, KER) - Doran Hohto VH-21113 7vp.
63. goth. (VRL-1385, CSR) - Immortal Challenge 7vp.
64. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Rentukan Natalie VH-19712 8vp.
65. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Frisky's Tropical VH-19888 8vp.
66. Chess (VRL-3528, NER) - Pretty Sunday VH-20594 8vp.
67. Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Skull-Fucker PB 8vp.
68. Nora (VRL-2066, EVR) - VT Tentative VH-05582 8vp.
69. Susa (VRL-3852, dew) - Lucinda B VH-06797 8vp.
Eevuska (VRL-0477, CSR) - TD Constance GBR VH-18664 9vp. hylätty
Emeanor (VRL-2291 EVR) - d'Thandra 9vp. hylätty
Susa (VRL-3852, dew) - Drönares Melvin VH-02739 10vp. hylätty
Lilliy (VRL-2383, ROWDY) - RS Breeze Willow 10vp. hylätty
suippi (VRL-3482, CeRi) - Farninette 10vp. hylätty
Jessi (VRL-0120, CeRi) - Molino EQ VH-19623 10vp. hylätty
Fubbe (VRL-2300, KER) - Riihimäen Helmiina VH-18359 10vp. hylätty
Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Vanamon Riskeerattu VH-21112 10vp. hylätty
Chess (VRL-3528, NER) - Chocolate Beanut VH-19642 11vp. hylätty
Emeanor (VRL-2291 EVR) - Rhyawdd 11vp. hylätty
Heini H. (VRL-0595, SR) - Riverton Blues 11vp. hylätty
niksu (VRL-2158, KER) - Stilton SWA 12vp. hylätty
Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Northernmost Killer PB VH-20688 12vp. hylätty
Eevuska (VRL-0477, CSR) - KR Lancelot VH-18930 12vp. hylätty
Kya (VRL-0742, KR) - Anelma 12vp. hylätty
Shaikujin (VRL-0823, HRS) - Madman VH-18790 13vp. hylätty
Suvi (VRL-1248, RR) - Taikahuilu NBB VH-11066 13vp. hylätty
niksu (VRL-2158, KER) - Black Pirate 14vp. hylätty
Chess (VRL-3528, NER) - Sweetcorn VH-19990 15vp. hylätty

Luokka 5.70-80cm | avoin kaikille Tulokset - osallistujia 107
1. Del (VRL-2233, KHR) - Rodeo Drive 54 VH-17327 0vp.
2. Emeanor (VRL-2291 EVR) - Edern WS 0vp.
3. Katja (VRL-1815, EVR) - Murphy MNL VH-14852 0vp.
4. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Darinda DS VH-19522 0vp.
5. goth. (VRL-1385, CSR) - Immortal Challenge 0vp.
6. Susa (VRL-3852, dew) - Lucius B VH-07945 0vp.
7. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Belona SFR VH-09379 0vp.
8. Heini H. (VRL-0595, SR) - Carmién's Nikita VH-19772 0vp.
9. Millis (VRL-3310, CRI) - Rising Sun Of Destiny VH-141202 1vp.
10. Milka (KL-376, HPS-07) - Varjamine nap EST 1vp.
11. Katja (VRL-1815, EVR) - Fania Naw VH-12694 1vp.
12. *lumienkuli* (VRL-3491, FT) - Ässän Kahlekuningas 1vp.
13. Tomi (VRL-2010, GC) - K.S. Chaunceys SunFlower VH-05507 1vp.
14. Emeanor (VRL-2291 EVR) - Djanel 78 1vp.
15. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Deln Sunniva VH-09329 1vp.
16. suippi (VRL-3482, CeRi) - Farninette 1vp.
17. Wenla (VRL-0116, HsK) - Claudiiaf ÅL 2vp.
18. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Nokikylän Murumiina VH-18245 2vp.
19. Chantelle (VRL-0072, NER) - Nerian Isleen VH-07974 2vp.
20. Kaisa K. (VRL-0075, KR) - Unilelu V.A. 2vp.
21. Heini H. (VRL-0595, SR) - MTH Karusella VH-05431 2vp.
22. Milka (KL-376, HPS-07) - Kordamine EST 2vp.
23. Marru (VRL-3282, FSRa) - C'est Le Aimie 4vp.
24. Katja (VRL-1815, EVR) - Hellraiser Ronya VH-14850 4vp.
25. Diiva (VRL-2234, WWR) - Heijastuksen Lumiko VH-11221 4vp.
26. naapo (VRL-2505, DGR) - Scandello Antonio nap VH-18430 4vp.
27. Sorel (VRL-0884, DEW) - Lavendar Lace 4vp.
28. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Pohjoisen Mörökölli 4vp.
29. Eevuska (VRL-0477, CSR) - RSN Norel VH-19140 4vp.
30. Chess (VRL-3528, NER) - Smack That GA VH-21221 5vp.
31. Monday (VRL-0113, WWR) - Cherry willow 5vp.
32. Eevuska (VRL-0477, CSR) - RSN Joaquine VH-11998 5vp.
33. Kya (VRL-0742, KR) - Raadelman Isoviha 5vp.
34. Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Despair-Ridden Heart VH-19469 5vp.
35. Kaisa K. (VRL-0075, KR) - Haavelaakson Kiara 5vp.
36. Tomi (VRL-2010, GC) - APP Shakura Akame VH-10168 5vp.
37. anis (VRL-1352, FSRa) - Moniet Richwrd VH-11013 5vp.
38. weelow (VRL-0563, KER) - Ramses Dei 5vp.
39. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Vanamon Hei Neidit 5vp.
40. Monday (VRL-0113, WWR) - Mary lou 5vp.
41. *lumienkuli* (VRL-3491, FT) - Tamarind SWE 5vp.
42. niksu (VRL-2158, KER) - Diamond HAK 5vp.
43. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Lisbeth Traum VH-19426 6vp.
44. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Eirene Casta VH-19161 6vp.
45. Kya (VRL-0742, KR) - Raadelman Tyttiina 6vp.
46. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Raadelman Yökyöpeli VH-11983 6vp.
47. Natalie V. (VRL-0062, NER) - RTS Suppura VH-05261 6vp.
48. Sorel (VRL-0884, DEW) - Spillet Famina 6vp.
49. Nora (VRL-2066, EVR) - Tähtisumun Veijari VH-07423 6vp.
50. Tomi (VRL-2010, GC) - MW Shinya av Chi o Haku VH-04553 6vp.
51. Kaisa K. (VRL-0075, KR) - T.A. Mustarastas 6vp.
52. cirith (VRL-0212, FCR) - Rhoscfflach Morgan VH-17153 6vp.
53. Susa (VRL-3852, dew) - Lucinda B VH-06797 6vp.
54. Susa (VRL-3852, dew) - Drönares Melvin VH-02739 6vp.
55. Chantelle (VRL-0072, NER) - Nefertari's Fisherman VH-04162 6vp.
56. goth. (VRL-1385, CSR) - Nar Rin Evig 6vp.
57. Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Sincere Mourn PB VH-18706 6vp.
58. anis (VRL-1352, FSRa) - Enedewen GW VH-19253 6vp.
59. Chess (VRL-3528, NER) - Sweetcorn VH-19990 7vp.
60. Winnie (VRL-4333, KHR) - Saphira BEY VH-19946 7vp.
61. Del (VRL-2233, KHR) - Curioso COS VH-17260 7vp.
62. Sorel (VRL-0884, DEW) - Dinsmore Genty 7vp.
63. goth. (VRL-1385, CSR) - Glitter af Orville 7vp.
64. naapo (VRL-2505, DGR) - Navajon Napottaja 7vp.
65. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Elastic Step 7vp.
66. Lilliy (VRL-2383, ROWDY) - RS Breeze Willow 7vp.
67. Leandra (VRL-1057, NER) - Kaisan Ajatus 7vp.
68. Mira (VRL-2841, StRa) - d'Thandra 7vp.
69. Heini H. (VRL-0595, SR) - Lacrisia Jeremy VH-18938 7vp.
70. Marru (VRL-3282, FSRa) - Prad Up And Down VH-19858 7vp.
71. cirith (VRL-0212, FCR) - Larissa COS VH-17178 8vp.
72. Monday (VRL-0113, WWR) - Miss jadea 8vp.
73. Nora (VRL-2066, EVR) - Muumilaakson Reija VH-20723 8vp.
74. niksu (VRL-2158, KER) - Stilton SWA 8vp.
75. anis (VRL-1352, FSRa) - Sadah Mayia VH-02402 8vp.
76. Chess (VRL-3528, NER) - Pretty Sunday VH-20594 8vp.
77. Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Sentence of Death VH-18702 8vp.
78. weelow (VRL-0563, KER) - Fresia Naw 9vp.
79. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Nerian Milena VH-18348 9vp.
80. yemil (VRL-2162, SR) - Rosmariini VH-17511 9vp.
81. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Blondattu V.A. VH-18244 9vp.
82. niksu (VRL-2158, KER) - Africa MHW 9vp.
83. Diiva (VRL-2234, WWR) - Lumivuon Wilwarin VH-03504 9vp.
84. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Wisper's Wind 9vp.
85. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Flying Shadow 9vp.
86. Chess (VRL-3528, NER) - Chocolate Beanut VH-19642 9vp.
87. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Wan's Wandella VH-08389 9vp.
88. Heini H. (VRL-0595, SR) - Isleen Ramara VH-19773 9vp.
89. Diiva (VRL-2234, WWR) - Whiten Aeron VH-17575 10vp.
90. Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Soulwound Dwells PB VH-18704 10vp.
91. yemil (VRL-2162, SR) - Duls Ionatán 10vp.
92. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Kipittäjän Sockeroo 10vp.
93. Del (VRL-2233, KHR) - Constantin Frog 11vp.
94. niksu (VRL-2158, KER) - Black Pirate 11vp.
95. weelow (VRL-0563, KER) - Rashawn Raven 11vp.
96. Wenla (VRL-0116, HsK) - Mira's Daremyth VH-18776 12vp.
97. *lumienkuli* (VRL-3491, FT) - Suden Kyynel 12vp.
98. weelow (VRL-0563, KER) - Prudence Naw 12vp.
99. Kya (VRL-0742, KR) - Anelma 12vp.
100. Emeanor (VRL-2291 EVR) - Hazel Music 13vp.
101. Chantelle (VRL-0072, NER) - Adja's Nesta VH-04159 13vp.
102. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Broderick VH-19411 13vp.
103. Jonna K. (VRL-0327, VMR) - Perjantain Kolmastoista 14vp.
104. Katja (VRL-1815, EVR) - Stormskärs Lyckyclover VH-06796 14vp.
105. Emeanor (VRL-2291 EVR) - Ginesty 15vp.
106. Nora (VRL-2066, EVR) - GH´s Pähkinänsärkijä VH-03069 15vp.
107. anis (VRL-1352, FSRa) - True Offyd VH-04217 15vp.

Luokka 6.90-100cm | avoin kaikille Tuloset - osallistujia 114
1. Wenla (VRL-0116, HsK) - Mira's Daremyth VH-18776 0vp.
2. niksu (VRL-2158, KER) - Champion's Dame Djirke 0vp.
3. Tomi (VRL-2010, GC) - K.S. Chaunceys SunFlower VH-05507 0vp.
4. Heini H. (VRL-0595, SR) - Carmién's Nikita VH-19772 0vp.
5. weelow (VRL-0563, KER) - Falimatt 0vp.
6. Sorel (VRL-0884, DEW) - Dinsmore Genty 0vp.
7. Cameron (VRL-5547, SunRa) -Tasuku 0vp.
8. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Alcazar Casta VH-18332 0vp.
9. anis (VRL-1352, FSRa) - Pennywood Mazetto VH-19237 0vp.
10. Lilliy (VRL-2383, ROWDY) - CH Andorra 0vp.
11. Wenla (VRL-0116, HsK) - Claudiiaf ÅL 0vp.
12. Katja (VRL-1815, EVR) - Fania Naw VH-12694 0vp.
13. yemil (VRL-2162, SR) - Duls Ionatán 0vp.
14. Leandra (VRL-1057, NER) - Taktiikka VOE 0vp.
15. Heini H. (VRL-0595, SR) - Lacrisia Jeremy VH-18938 0vp.
16. Eleftheria (VRL-1579, NER) - Thalassa von Devoto VH-15169 0vp.
17. Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Sentence of Death VH-18702 0vp.
18. Nora (VRL-2066, EVR) - Tähtisumun Veijari VH-07423 1vp.
19. Eleftheria (VRL-1579, NER) - Odysseia de Poemé VH-06663 1vp.
20. Tomi (VRL-2010, GC) - APP Shakura Akame VH-10168 1vp.
21. Rosi (VRL-2387, YTL) - Svann Riddle 1vp.
22. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Wisper's Wind 1vp.
23. goth. (VRL-1385, CSR) - Aloubenzo PK 1vp.
24. goth. (VRL-1385, CSR) - Deadmaker PB 1vp.
25. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Areten Dancefloor VH-19197 2vp.
26. anis (VRL-1352, FSRa) - SFM Gazal Sheiktah ox VH-02395 2vp.
27. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Nazareth 2vp.
28. Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Caranthir 2vp.
29. Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Ravishment of Hades VH-20077 2vp.
30. Katja (VRL-1815, EVR) - Murphy MNL VH-14852 2vp.
31. Marru (VRL-3282, FSRa) - Hirvittääkö HIR VH-18369 3vp.
32. Chantelle (VRL-0072, NER) - Nefertari's Emperior VH-08162 3vp.
33. Heini H. (VRL-0595, SR) - Isleen Ramara VH-19773 3vp.
34. Kisshu (VRL-2283, KiR) - BS Taika Tyttö VH-19587 3vp.
35. anis (VRL-1352, FSRa) - Nazeer Fame Chall VH-02397 4vp.
36. Sorel (VRL-0884, DEW) - Lavendar Lace 4vp.
37. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Gallant Comedy GER VH-19090 4vp.
38. Kaisa K. (VRL-0075, KR) - Unilelu V.A. 4vp.
39. goth. (VRL-1385, CSR) - Traditional NON 4vp.
40. Kaisa K. (VRL-0075, KR) - T.A. Mustarastas 4vp.
41. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Double Dermond VH-13679 4vp.
42. Sorel (VRL-0884, DEW) - Spillet Famina 4vp.
43. Katja (VRL-1815, EVR) - Hellraiser Ronya VH-14850 4vp.
44. Monday (VRL-0113, WWR) - Ferlin 4vp.
45. Diiva (VRL-2234, WWR) - Mercedes II VH-21075 4vp.
46. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Talven Taikaa VH-12219 4vp.
47. Justine (VRL-2198, NER) - Dimitri Zeni 4vp.
48. Nenna (VRL-2377, RR) - RTS Veripisara VH-10023 5vp.
49. Rosi (VRL-2387, YTL) - Black Safir VH-15794 5vp.
50. Åsa (VRL-5455, SR) - Comedy of Errors 5vp.
51. Nenna (VRL-2377, RR) - Calabar VH-21140 5vp.
52. Milka (KL-376, HPS-07) - Varjon Eri-Romeo 5vp.
53. naapo (VRL-2505, DGR) - Canada Royal 5vp.
54. Diiva (VRL-2234, WWR) - Dawkins SFR VH-21179 6vp.
55. cirith (VRL-0212, FCR) - Forest FLY VH-20791 6vp.
56. niksu (VRL-2158, KER) - Ruby de Poemé 6vp.
57. Chantelle (VRL-0072, NER) - KL Alert la Paris VH-04161 6vp.
58. weelow (VRL-0563, KER) - Buenaventura NH 6vp.
59. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - I Cant Fly VH-01587 6vp.
60. Rosi (VRL-2387, YTL) - Bellin Yllätys 6vp.
61. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Lumivuon Nienor VH-06127 6vp.
62. Leandra (VRL-1057, NER) - Kaisan Ajatus 6vp.
63. Kya (VRL-0742, KR) - Lucienne N 6vp.
64. Eleftheria (VRL-1579, NER) - Kyrrdis Zacharael Antje VH-19117 6vp.
65. Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Shadegrown 6vp.
66. Tihriini (VRL-1516, RR) - SLY Osmo-Eemil 7vp.
67. Justine (VRL-2198, NER) - Narodnajaimm 7vp.
68. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Man of the World 7vp.
69. Chantelle (VRL-0072, NER) - Nefertarin Taika-Agressio VH-04165 7vp.
70. Kisshu (VRL-2283, KiR) - Ever's Black Pearl 7vp.
71. cirith (VRL-0212, FCR) - Sandelica PK VH-17175 7vp.
72. Eleftheria (VRL-1579, NER) - Alias of Aspeck VH-06664 7vp.
73. niksu (VRL-2158, KER) - Avonlea's Hardship 7vp.
74. Ada (VRL-3880, ROWDY) - Elastic Step 7vp.
75. naapo (VRL-2505, DGR) - OK's Remandana 7vp.
76. Tihriini (VRL-1516, RR) - Taigan Kuolemaantuomittu 7vp.
77. Kya (VRL-0742, KR) - KWB Silvano 7vp.
78. Nora (VRL-2066, EVR) - GH´s Pähkinänsärkijä VH-03069 8vp.
79. weelow (VRL-0563, KER) - Muirnín Féirín 8vp.
80. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Belona SFR VH-09379 8vp.
81. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Ellenin Pippilotta VH-18125 8vp.
82. Monday (VRL-0113, WWR) - Puisto's lost boy 8vp.
83. Diiva (VRL-2234, WWR) - Nineve Naw VH-19241 8vp.
84. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Wan's Retrorenna VH-08388 8vp.
85. Del (VRL-2233, KHR) - Gunilla KN VH-18106 8vp.
86. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Chareyn J VH-15792 8vp.
87. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Shake's Sweet And Sour VH-09315 9vp.
88. Cameron (VRL-5547, SunRa) - dominique 9vp.
89. goth. (VRL-1385, CSR) - Don Armano SWA 9vp.
90. Heini H. (VRL-0595, SR) - Bellatrixie SWE VH-01902 9vp.
91. EnDe (VRL-0230, RaSa) - Personality T VH-18990 9vp.
92. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Sadetanssi VH-05264 9vp.
93. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Elawa's Caprice Q VH-00679 9vp.
94. Kya (VRL-0742, KR) - Chinatown 10vp.
95. naapo (VRL-2505, DGR) - Navajon Napottaja 10vp.
96. Milka (KL-376, HPS-07) - Hopeoitu PTP 10vp.
97. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Deln Damien VH-19089 10vp.
98. Rosi (VRL-2387, YTL) - Mr. Valentine 10vp.
99. weelow (VRL-0563, KER) - TRP Lucy 10vp.
100. Del (VRL-2233, KHR) - FLY Butterfly VH-01991 10vp.
101. Justine (VRL-2198, NER) - Anya 10vp.
102. Winnie (VRL-4333, KHR) - Saphira BEY VH-19946 11vp.
103. niksu (VRL-2158, KER) - Bloodgang B 11vp.
104. anis (VRL-1352, FSRa) - Yanak Realizm VH-19492 11vp.
105. Tomi (VRL-2010, GC) - MW Shinya av Chi o Haku VH-04553 11vp.
106. Milka (KL-376, HPS-07) - Kordamine EST 11vp.
107. Monday (VRL-0113, WWR) - Clarinet for ariel 12vp.
108. Del (VRL-2233, KHR) - Voltire Impera VH-15457 12vp.
109. Milka (KL-376, HPS-07) - Varjamine nap EST 13vp.
110. Suvi K (VRL-5128, EVR) - Vine Fawn 13vp.
111. Nora (VRL-2066, EVR) - Muumilaakson Reija VH-20723 14vp.
112. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Northerly's Rihanna VH-19183 14vp.
113. Kaisa K. (VRL-0075, KR) - Haavelaakson Kiara 14vp.
114. cirith (VRL-0212, FCR) - Classic Brandon VH-04988 15vp.

Luokka 7.110-120cm | avoin kaikille Tulokset - osallistujia 83
1. dorothy. (VRL-5368, VirSu) - B'Domani 0vp.
2. Del (VRL-2233, KHR) - FLY Butterfly VH-01991 0vp.
3. Eleftheria (VRL-1579, NER) - Yafeu Tyee VH-19115 0vp.
4. weelow (VRL-0563, KER) - TRP Lucy 0vp.
5. Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Caranthir 0vp.
6. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Arhazzphyr VH-10292 0vp.
7. Diiva (VRL-2234, WWR) - Dawkins SFR VH-21179 0vp.
8. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Remembrance AT VH-19298 0vp.
9. Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Ophidian Morfin ITH VH-06740 0vp.
10. Milka (KL-376, HPS-07) - Hopeoitu PTP 0vp.
11. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Nineway Nora 1vp.
12. Marru (VRL-3282, FSRa) - BS Sanguinary Lady VH-18536 1vp.
13. anis (VRL-1352, FSRa) - Legacy of Gold VH-02398 1vp.
14. Leandra (VRL-1057, NER) - Taktiikka VOE 1vp.
15. Justine (VRL-2198, NER) - Anya 1vp.
16. Tihriini (VRL-1516, RR) - Taigan Kuolemaantuomittu 1vp.
17. Diiva (VRL-2234, WWR) - Nineve Naw VH-19241 2vp.
18. niksu (VRL-2158, KER) - Avonlea's Hardship 2vp.
19. Eleftheria (VRL-1579, NER) - Wu Ijzig Niewolnik SP VH-19135 2vp.
20. Annúndwen (VRL-0399, YTL) - Yabany Altyn Yalyn AET VH-10294 2vp.
21. cirith (VRL-0212, FCR) - Forest FLY VH-20791 2vp.
22. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Cossette KL VH-11415 2vp.
23. EnDe (VRL-0230, RaSa) - Personality T VH-18990 3vp.
24. Kaisa K. (VRL-0075, KR) - Martini Marietta 3vp.
25. naapo (VRL-2505, DGR) - MG's Danking Witch 3vp.
26. weelow (VRL-0563, KER) - Muirnín Féirín 3vp.
27. Justine (VRL-2198, NER) - Aristarkh 3vp.
28. sonja. (VRL-3951, KiR) - KM Topolino 4vp.
29. Kya (VRL-0742, KR) - Lucienne N 4vp.
30. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Chianti Feteasca AT VH-07481 4vp.
31. Kisshu (VRL-2283, KiR) - Ever's Black Pearl 4vp.
32. Heini H. (VRL-0595, SR) - Bellatrixie SWE VH-01902 4vp.
33. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Double Dermond VH-13679 4vp.
34. Tiitu (VRL-0916, KaPoRa) - Rhythm Ju87 4vp.
35. Eevuska (VRL-0477, CSR) - Waterfall's Annabelinda VH-18323 4vp.
36. Monday (VRL-0113, WWR) - SW Ikuisuuslupaus 4vp.
37. Chantelle (VRL-0072, NER) - Nefertari's Emperior VH-08162 4vp.
38. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Casimiro NON VH-20108 5vp.
39. Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Shadegrown 5vp.
40. Rosi (VRL-2387, YTL) - Verheven GER VH-21045 5vp.
41. Heini H. (VRL-0595, SR) - Saagan Luukas VH-05432 5vp.
42. Kya (VRL-0742, KR) - KWB Silvano 5vp.
43. Jessi (VRL-0120, CeRi) - Giselle Ion VH-19057 5vp.
44. Del (VRL-2233, KHR) - Carelousa PK VH-15450 5vp.
45. Kya (VRL-0742, KR) - Chinatown 5vp.
46. Tihriini (VRL-1516, RR) - SLY Osmo-Eemil 6vp.
47. Diiva (VRL-2234, WWR) - Mercedes II VH-21075 6vp.
48. Natalie V. (VRL-0062, NER) - Bellin Vieno Tuuli VH-18165 6vp.
49. Jenn. (VRL-1874, FSRa) - Chareyn J VH-15792 6vp.
niksu (VRL-2158, KER) - Bloodgang B 6vp. hylätty
Chess (VRL-3528, NER) - Marjametsän Pikku Prinsessa VH-21031 6vp. hylätty
Chantelle (VRL-0072, NER) - KL Alert la Paris VH-04161 6vp. hylätty
Eevuska (VRL-0477, CSR) - Ladigo H VH-18603 7vp. hylätty
Lilliy (VRL-2383, ROWDY) - CH Andorra 7vp. hylätty
Del (VRL-2233, KHR) - Voltire Impera VH-15457 7vp. hylätty
goth. (VRL-1385, CSR) - Aloubenzo PK 8vp. hylätty
goth. (VRL-1385, CSR) - Traditional NON 8vp. hylätty
niksu (VRL-2158, KER) - Ruby de Poemé 8vp. hylätty
Eevuska (VRL-0477, CSR) - NN Adriana VH-18600 8vp. hylätty
Chess (VRL-3528, NER) - Tinasoturi 8vp. hylätty
goth. (VRL-1385, CSR) - Don Armano SWA 8vp. hylätty
niksu (VRL-2158, KER) - Champion's Dame Djirke 9vp. hylätty
Justine (VRL-2198, NER) - Ma Nouvelle France FRA 9vp. hylätty
goth. (VRL-1385, CSR) - Deadmaker PB 9vp. hylätty
Chantelle (VRL-0072, NER) - Nefertarin Taika-Agressio VH-04165 9vp. hylätty
cirith (VRL-0212, FCR) - Classic Brandon VH-04988 9vp. hylätty
Chess (VRL-3528, NER) - Hessun Painajainen 9vp. hylätty
Sacrificial (VRL-1272, FSRa) - Self-Killer PB VH-18651 9vp. hylätty
weelow (VRL-0563, KER) - Buenaventura NH 10vp. hylätty
weelow (VRL-0563, KER) - Falimatt 11vp. hylätty
Eevuska (VRL-0477, CSR) - Nerian Burney VH-19523 11vp. hylätty
Eleftheria (VRL-1579, NER) - Rodney Calibor VH-03810 12vp. hylätty
Chess (VRL-3528, NER) - Selkäänpuukottajan Liittolainen VH-21038 12vp. hylätty
Heini H. (VRL-0595, SR) - FNS Humbuugi VH-06170 12vp. hylätty
Tiitu (VRL-0916, KaPoRa) - Perjantain Alaikäinen VH-14165 12vp. hylätty
Kisshu (VRL-2283, KiR) - BS Taika Tyttö VH-19587 12vp. hylätty
naapo (VRL-2505, DGR) - OK's Remandana 12vp. hylätty
Jenn. (VRL-1874, FSRa) - I Cant Fly VH-01587 13vp. hylätty
femm. (VRL-1174, BRT) - Silence of Krofnock 13vp. hylätty
Natalie V. (VRL-0062, NER) - Kossuvissy VOE VH-20155 13vp. hylätty
Maarya (VRL-2434, EVR) - Hajivat H 14vp. hylätty
Maarya (VRL-2434, EVR) - AD Macaca VH-19477 15vp. hylätty
cirith (VRL-0212, FCR) - Sandelica PK VH-17175 15vp. hylätty