Yt Hurricane - ERJ alaiset estekilpailut 7.9 Tietoa
- Yt Hurricane järjestää ERJ:n alaiset estekilpailut 7.9 lopettamisensa kunniaksi.
- Kisojen viimeinen osallistumispäivä on 6.9.
- Kilpailut ovat avoinna kaikille.
- Kaikki luokat tuomaroin minä, July.
- Tulokset arvotaan arvontakoneella.

Rajoitukset
- Yksi ratsastaja saa osallistua yhteen luokkaan max. 3 eri hevosella.
- Yksi hevonen saa osallistua koko kisoihin max. 2 kertaa.
- Yhteen luokkaan otetaan max. 40 osallistujaa.
- Luokkaa ei järjestetä jos siinä ei ole yli 3 osallistujaa 6.9 mennessä.

Palkinnot
1. 3rp, 200v€, sinivalkoinen ruusuke
2. 2rp, 150v€, sininen ruusuke
3. 1rp, 100v€, valkoinen ruusuke
4. 1rp, 50v€, punainen ruusuke
5. 1rp, 20v€, keltainen ruusuke
6. 1rp, 10v€, vihreä ruusuke

Osallistu
Lähetä mallin mukainen viesti osoitteeseen mahti-ponti@luukku.com otsikolla ERJ 7.9.
Malli:
Luokka (samaan luokkaan osalistuvat saman luokkaotsikon alle) [rivinvaihto]
Ratsastaja (seura, mahd KL) - Hevonen

Esim.
Luokka 1
July (HeRi, KL-704) - JK's Jewel of Cee

Luokat
Luokka 1. 50-60cm - täynä -
Luokka 2. 70-80cm - tulokset - (tuloksia ei ilmoitettu ERJ:lle)
Luokka 3. 90-100cm - tulokset - (tuloksia ei ilmoitettu ERJ:lle)
Luokka 4. 110-120cm - täynä -
Luokka 5. 130-140cm - täynä -

Luokka 1. 50-60cm, - täynä -
1. Karita (TiTo,KL-400) - Tiit's Toxic
2. Karita (TiTo,KL-400) - Tiit's Min-Mix
3. Karita (TiTo,KL-400) - Tiit's Amazing Abel
4. Eeva (IR, KL-077) - BT Manhattan
5. Eeva (IR, KL-077) - Abacus´ Secret Agent
6. Eeva (IR, KL-077) - Dauntless Dreamy Waterfall
7. Mysteeri (NRS, KL-298) - Fakra's Toscana
8. Mysteeri (NRS, KL-298) - Fakra's Leona
9. Mysteeri (NRS, KL-298) - F.T. Double
10. wenya (KHR, kl-410) - Wynfor Eswen
11. Johanna P. (KHR) - Chesmery Midas
12. Oku (SiRi, KL-828) - Ainolan Koralli
13. Oku (SiRi, KL-828) - LCH Rayon De Soleil
14. Sanna (HuRa, KL-144) - Rocker Girl
15. Sanna (HuRa, KL-144) - Angel´s Lollipop
16. Sanna (HuRa, KL-144) - Flame of God
17. Sonja (HeRi) - Pilá
18. Sonja (HeRi) - KTP:n Amigo
19. Sonja (HeRi) - S.P.W Heros
20. Jessica (HeRi) - Metsäkartanon Marshmallow
21. Jessica (HeRi) - Ruusun Nuppu
22. Jessica (HeRi) - Power Cold
23. Jenni K. (OrRa, KL-596) - JK's Ikaros of Cee
24. will (KHR, KL-597) - Keinukallion Kuolemanvakava
25. Criollo (HeRi, KL-740) - Sukliksen Puolikuu
26. Criollo (HeRi, KL-740) - Vinha L
27. Emilia (HMR) - HepoKulta's Iron
28. Emilia (HMR) - Grunditar T
29. Emilia (HMR) - HepoKullan Myrskytuuli
30. Leenu C. (KMr, KL-337) - Othina Tassel
31. Leenu C. (KMr, KL-337) - OVH Gudiana
32. Leenu C. (KMr, KL-337) - Wicca Wicca SS
33. Laura J. (dew, KL-524) - Lumikko
34. Laura J. (dew, KL-524) - Wadelman Marilla
35. Laura (Nk-Riders,KL-771) - FNS Kipinä
36. Laura (Nk-Riders,KL-771) - Nightmare's Tillulah
37. Laura (Nk-Riders,KL-771) - Swite Maximilian
38. filippa (HeRi) - Rodeo Star
39. Milli M (USVA) - Pepper Spray
40. Milli M (USVA) - Honey

Luokka 2. 70-80cm, tulokset
1. Laura (Nk-Riders,KL-771) - Liinahaan Joulupuuro
2. Sonja (HeRi) - Mound´s Camilla
3. Eeva (IR, KL-077) - Chaidast Adel
4. Karita (TiTo,KL-400) - Tiit's Mojojojo
5. will (KHR, KL-597) - Aamukajon Pieni Lintunen
6. Jenni K. (OrRa, KL-596) - JK's Cherry Cee
7. Jessica (HeRi) - IH Higher Than Hope
8. Neeli (HCT, KL-796) - Little and Harmless
9. wenya (KHR, kl-410) - Ormanda TL
10. Karita (TiTo,KL-400) - Magnolian Piparminttu
11. Emilia (HMR) - HepoKullan Lemmenleisku
12. Sonja (HeRi) - Kuutamon Pisara
13. wenya (KHR, kl-410) - Fragment Of a Poem
14. Siiwi (PiTuRa) - Chili Pepper
15. Laura (Nk-Riders,KL-771) - SVT Murtuma
16. Criollo (HeRi, KL-740) - Sukliksen Puolikuu
17. Johanna P. (KHR) - Sydänsurun Neiti Nietosmieli
18. Jenni K. (OrRa, KL-596) - JK's Felicity of Cee
19. Emilia (HMR) - HepoKullan Myrskytuuli
20. Leenu C. (KMr, KL-337) - PL Debonair than Finch
21. Emilia (HMR) - HepoKullan Tulilemmikki
22. Laura (Nk-Riders,KL-771) - Kaamosmaan Maahinen
23. Elina (NK-riders) - ERK Humuhaave
24. Sanna (HuRa, KL-144) - Liina-Harja
25. Sonja (HeRi) - Aromaan Amorina
26. Jessica (HeRi) - Destructive Paragraph TRA
27. Hane (VMR) - El's My Lovely Storm
28. Karita (TiTo,KL-400) - Tiiterin Prinsessa Armada
29. Leenu C. (KMr, KL-337) - Auringonkukan Sähikäinen
30. Oku (SiRi, KL-828) - Fionell's Carusello
31. Oku (SiRi, KL-828) - Hämypuron Piparkakkuprinsessa
32. Johanna P. (KHR) - FS Yrittänyttä Ei Laiteta
33. Sanna (HuRa, KL-144) - Jääsaaren Lumi Kuu
34. wenya (KHR, kl-410) - Lavinian Hiekkakakku
35. Mysteeri (NRS, KL-298) - Tryffeli
36. Criollo (HeRi, KL-740) - Vinha L
37. Leenu C. (KMr, KL-337) - OVH Buzzards Bad Boy
38. Jenni K. (OrRa, KL-596) - Majestic's Juniper
39. Mysteeri (NRS, KL-298) - Kauhun-Viritys
40. will (KHR, KL-597) - Lumo L

Luokka 3. 90-100cm, tulokset
1. Oku (SiRi, KL-828) - Fionell's Carusello
2. Oku (SiRi, KL-828) - A.A. Lilas
3. Karita (TiTo,KL-400) - Magnolian Piparminttu
4. Emilia (HMR) - HepoKulta's Dark Side ox
5. Karita (TiTo,KL-400) - Tiiterin Prinsessa Armada
6. Laura J. (dew, KL-524) - Dara's Dascott
7. Sonja (HeRi) - KTP:n Tucer
8. Nonna(HeRi)-Weathertop EA
9. Leenu C. (KMr, KL-337) - RD Lady Lunatic
10. Laura J. (dew, KL-524) - VM Jääräpää
11. Jenni K. (OrRa, KL-596) - JK's Aquadrop Cee
12. Hane (VMR) - LT Hidden Mystery
13. Jenni K. (OrRa, KL-596) - Majestic's Juniper
14. Johanna P. (KHR) - JP Kastepisara
15. Laura (Nk-Riders,KL-771) - ERK Lahjaton
16. Leenu C. (KMr, KL-337) - Ardwyn Tactless
17. Hane (VMR) - D's Rock'n Caddy
18. Karita (TiTo,KL-400) - Tiiterin Prinsessa Aurora
19. Nonna(HeRi)-Waterfall's Greninda
20. Emilia (HMR) - HepoKulta's Next Level ox
21. Jenni K. (OrRa, KL-596) - JK's Gazelle of Cee
22. Laura (Nk-Riders,KL-771) - CRS Känkkäränkkä
23. Sonja (HeRi) - Shadow
24. Sanna (HuRa, KL-144) - Jääsaaren Lumi Kuu
25. wenya (KHR, kl-410) - Kottaraisen Ajasta Ikuisuuteen
26. Oku (SiRi, KL-828) - Anastacia CF
27. Nether (SiRi, KL-011) - Hämypuron Hengetön
28. Laura J. (dew, KL-524) - Wadelma's Yocca ox
29. Eeva (IR, KL-077) - Chaidast Adel
30. Nether (SiRi, KL-011) - Syreenin Pelokas Suudelma
31. will (KHR, KL-597) - Veini V
32. will (KHR, KL-597) - Espiritual Twilight
33. Laura (Nk-Riders,KL-771) - Lysan Ihme-Uni
34. wenya (KHR, kl-410) - AR's Shadowlands Child
35. Sonja (HeRi) - KTP:n Solveig
36. Rune (HuRi, KL-523) - Cross Rogue
37. will (KHR, KL-597) - Tyyn Samurai
38. Johanna P. (KHR) - Ms. Cloud
39. Mysteeri (NRS, KL-298) - Spiraali
40. Emilia (HMR) - HepoKullan Lemmenleisku

Luokka 4. 110-120cm, - täynä -
1. Karita (TiTo,KL-400) - LNA Camilla
2. Karita (TiTo,KL-400) - Tiiterin Prinsessa Aurora
3. Karita (TiTo,KL-400) - ATR Nascent
4. Eeva (IR, KL-077) - Rivulet's The Kingslayer
5. Eeva (IR, KL-077) - DZ's Aragorn
6. Eeva (IR, KL-077) - AT Double Danelle
7. Nonna(HeRi)-Radical Luna
8. Nonna(HeRi)-Waterfall's Greninda
9. Nonna(HeRi)-GM's La Mango
10. Nether (SiRi, KL-011) - Halla's Ekstaasi ox
11. wenya (KHR, kl-410) - Dobl Worshipper
12. wenya (KHR, kl-410) - Kaamosmaan Lohdullinen
13. wenya (KHR, kl-410) - Nanoq Twilight
14. Sonja (HeRi) - Woltterra
15. Sonja (HeRi) - Blue´s Dollari
16. Jenni K. (OrRa, KL-596) - JK's Cain Cee
17. Jenni K. (OrRa, KL-596) - JK's Emerald Cee
18. Hane (VMR) - Dollrin Countess
19. Hane (VMR) - Silk Rose's Chopstick
20. will (KHR, KL-597) - Hämypuron Keiju Mikälie
21. will (KHR, KL-597) - Greymask's Almaz
22. Emilia (HMR) - Isis ox
23. Emilia (HMR) - Varpushaukan Kaukokatse
24. Emilia (HMR) - Secret Sundance ox
25. Leenu C. (KMr, KL-337) - GM's Asparagus
26. Leenu C. (KMr, KL-337) - Dara's Doubler
27. Leenu C. (KMr, KL-337) - Myrskytuulen Landgraf
28. Laura J. (dew, KL-524) - Sunday
29. Laura (Nk-Riders,KL-771) - GWB Nordic
30. Laura (Nk-Riders,KL-771) - Sunrise's Pilgrim
31. Laura (Nk-Riders,KL-771) - Music's Amanda
32. Siiwi (PiTuRa) - Nella
33. Siiwi (PiTuRa) - Sweety Boy
34. Siiwi (PiTuRa) - Crysanteemi
35. Elina (NK-riders) - Hevosenkengän Kuiskaus
36. Neeli (HCT, KL-796) - SK Dacapo
37. Neeli (HCT, KL-796) - Chardonnay CF
38. Neeli (HCT, KL-796) - Nablackea CF
39. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - KWB Photogenic
40. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - GWB Roch

Luokka 5. 130-140cm, - täynä -
1. Karita (TiTo,KL-400) - Etiquetta Ges
2. Eeva (IR, KL-077) - DZ's Aragorn
3. Eeva (IR, KL-077) - AT Double Danelle
4. Eeva (IR, KL-077) - Astronaut
5. Nonna(HeRi)-Weathertop EA
6. Nonna(HeRi)-GM's La Mango
7. Nonna(HeRi)-Radical Luna
8. Mysteeri (NRS, KL-298) - Scarf Classic
9. wenya (KHR, kl-410) - Sparrow Twilight
10. Oku (SiRi, KL-828) - RKS Ringleader
11. Sonja (HeRi) - KTP´s Dancer Of Night
12. Sonja (HeRi) - KTP´s Mystic Jumper
13. Rune (HuRi, KL-523) - Cross Rogue
14. Jenni K. (OrRa, KL-596) - JK's Cain Cee
15. Jenni K. (OrRa, KL-596) - JK's Emerald Cee
16. Hane (VMR) - Stickypaw's Zandico xx
17. Hane (VMR) - Nightmary's Come Cover Me
18. Emilia (HMR) - HepoKulta's Next Level ox
19. Emilia (HMR) - Prince of Cloryan ox
20. Emilia (HMR) - Secret Sundance ox
21. Laura J. (dew, KL-524) - Sunday
22. Siiwi (PiTuRa) - Sweety Boy
23. Neeli (HCT, KL-796) - Jackspot CF
24. Neeli (HCT, KL-796) - SK Farewell
25. salt (PHR, KL-326) - Livingstone
26. Sonja (TRH) - Ryysyrannan Todistaja
27. Elisa (SNR, KL-847) - Shape of Love ox
28. Elisa (SNR, KL-847) - Spiral ox
29. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - HT Chablis
30. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - KWB Smash Me
31. Heli K (Team Ninitra, KL-188) - KWB Antonio
32. Milli M (USVA) - VIR MVA Ch Rommel's Dream
33. Milli M (USVA) - V.R. Adeveel Nin
34. Milli M (USVA) - Domiro T'aimer
35. Laura P. (HuRi, KL-016) - Blackhearted WY
36. Laura P. (HuRi, KL-016) - Wanda Linne
37. Laura P. (HuRi, KL-016) - AG Hemingway
38. Lagu (DerRa) - Picasso Groomer
39. Larizgah (VNR, KL-652) - Sabina xx
40. Venla (DEW, KL-157) - Veskeli